lazysmirk:

vittyyluvscookies:

thriftlessvoyage:

brotoro:

alexturnermilk:

kyuubified:

awwnutbunnies:

shinukinomi:

So apparently no one should ever buy sugarless Haribo gummy bears

Fun fact: I once bought sugar free gummy bears. 

This is exactly what happened

Petition for Youtubers to start doing the “Sugarless Gummy Bear Challenge”

FINALLY I FIND THIS SO I CAN SHOW THE WORLD THIS HAS TO BE SEEN

my cousins ate a bunch of these once and got sick as hell

my mom told me it’s because they ate too much candy

now i know it was a LIE

I HAVE NEVER LAUGHED SO HARD AT WHAT WAS ESSENTIALLY A POOP JOKE

HOLY SHIT

Jan 10th, 2014. We did this in the ER because everyone who works in the ER is 6 yrs old. It takes about 2-3 hrs before you begin to feel like you are straight up going to shit your pants. I was on the toilet for an hour. Then I tried to take a shower. I shat myself in the shower. 

It was the funniest thing I will ever fucking do.

It only takes a handful.

Do not do it.

(via boston-strong-forever)


joyousdreamer:

that-of-a-rose:

//whispers
yaoi hands

They’re real

joyousdreamer:

that-of-a-rose:

//whispers

yaoi hands

They’re real

(via milesjai)


(via lulz-time)


thegardenfox:

awesomephilia:

This little kid fell and the seal seemed to be very worried about her

“Look at me I’m beautiful and graceful and oh shit kid you ok”

thegardenfox:

awesomephilia:

This little kid fell and the seal seemed to be very worried about her

“Look at me I’m beautiful and graceful and oh shit kid you ok”

(via blogoflostthings)



neocybex:

yik yak is my new fave app….if u go to college (especially if u live on campus) do yourself a favor and get yik yak 

(via blogoflostthings)



ellie-the-smiling-samoyed:

I let her have the little bit of peanutbutter that was left. She looked at me like I gave her the world.

ellie-the-smiling-samoyed:

I let her have the little bit of peanutbutter that was left. She looked at me like I gave her the world.

(via blogoflostthings)


pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 
do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?
stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 

do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?

stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

(via blogoflostthings)